19:25

1403/05/02

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

سند بستر دره هنزا شمیرانات صادر شد

مدیر امور منابع آب شهرستان شمیرانات گفت: یک فقره سند شش دانگ تک برگی در بستر دره هنزا شمیرانات برای جلوگیری از سوءاستفاده متجاوزان، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان تهران صادر شد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”، راما حبیبی در این باره گفت: در پی پیگیری‌های به‌عمل آمده توسط کارشناسان آب‌های سطحی و به ‌منظور تثبیت مالکیت و جلوگیری از هرگونه سواستفاده، سند شش دانگ تک برگ بستر دره هنزا در حوزه ثبتی لواسان به طول تقریبی ۱.۸  کیلومتر و مساحتی حدود ۲۱ هزار مترمربع دریافت شد.

وی  با اشاره به این نکته که صدور اسناد مالکیت برای مجاری آب های سطحی می تواند ضمن تثبیت صدور بستر، از صدور اسناد مالکیت برای اشخاص حقیقی مجاور آن جلوگیری نماید، تصریح کرد:  در این راستا، محدوده فوق با اراضی و قطعات بسیاری مجاورت دارد که در اولویت کاری این امور جهت دریافت سند مالکیت قرار گرفته و با توجه به موقعیت منطقه از ارزش بسیار بالایی برخوردار است.

حبیبی تاکید کرد: با دریافت سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب‌های سطحی اساسا با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه‌ای تهران) هرگونه سو استفاده احتمالی برای تصرف‌های بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور آب در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به‌عمل خواهد آورد.

مدیر امور آب شمیرانات خاطر نشان کرد:  موضوع اخذ اسناد مالکیت در محدوده عملکردی امور منابع آب شمیرانات در حوزه ثبتی فشم و لواسان با فوریت و با  بررسی و پیگیری های لازم از سوی کارشناسان امور صورت می پذیرد.