18:31

1403/05/02

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

رونق گردشگری دریایی در بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر گفت: با اجرا طرح حفاظت کانال دسترسی در ساحل غربی بندر بوشهر گردشگری دریایی در این منطقه رونق می گیرد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”، سیاوش ارجمند زاده در نشست هم اندیشی با شهردار بوشهر افزود: ساحل غربی بوشهر به واسطه قرارگیری در جهت باد شمال غربی به عنوان باد غالب همواره طوفانی و متلاطم است از اینرو مطالعات لازم در زمینه ثبات جوی این محدوده و ایجاد آرامش نسبی انجام شده است که زمینه رونق فعالیت های گردشگری دریایی را فراهم می کند.

ارجمندزاده ادامه داد: مطالعات طرح حفاظت کانال دسترسی به کاهش رسوب گذاری و کاهش هزینه های مرتبط با لایروبی کانال دسترسی نیز کمک می کند.

وی یادآور شد: با تحقق طرح حفاظت کانال دسترسی زمینه جذب مسافران دریایی در ساحل غربی بوشهر برای عمده روزهای سال فراهم خواهد شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهار داشت: در ارتباط با اجرا پروژه ها در نوار ساحلی این اداره کل در زمینه صدور مجوزها و همچنین کمک های مطالعاتی می تواند ظرفیت خود را در اختیار شهرداری بگذارد.

همچنین سید نورالدین امیری؛ شهردار بوشهر گفت: دستگاه هایی هستند که فعالیت های آنها روی کارایی شهرداری اثر گذار است و می توانند در قالب مسئولیت های اجتماعی یاری رسان مدیریت شهری باشند بدین جهت اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر نیز به عنوان دستگاهی مهم و تاثیرگذار می تواند ایفاگر نقش موثری در راستای مسولیت های اجتماعی  باشد.

منبع: سازمان بنادر و دریانوردی