23:43

1403/04/24

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

روز سبز معاملات در بورس تهران

امروز در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران در مجموع قیمت ۴۴۶ سهم با رشد و ۸۴ سهم با افت روبرو شد؛ به این ترتیب شاخص بورس تهران توانست سقف کانال ۲۶۵ هزار واحدی را بشکند و وارد کانال ۲۶۶ هزار واحدی شود و باز هم رکوردی تازه به ثبت برساند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۳۱۸۶ واحد رشد کرد و به رقم ۲۶۶ هزار و ۱۲۷ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با ۱۶۵۹ واحد رشد مواجه شد و تا رقم ۷۲ هزار و ۱۲۵ واحدی بالا رفت.

شاخص آزاد شناور توانست با ۳۹۳۰ واحد افزایش تا رقم ۳۰۳ هزار و ۷۶۳ واحدی بالا رود. همچنین شاخص بازار اول و بازار دوم هر کدام به ترتیب ۱۷۷۴ و ۸۸۸۴ واحد رشد کردند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، شرکت ارتباطات سیار ایران و پالایش نفت بندرعباس سه شرکتی بودند که بیش از بقیه به رشد شاخص‌های بازار کمک کردند. هر یک از شرکت‌های یاد شده به ترتیب ۳۱۶، ۱۹۶ و ۱۴۳ واحد شاخص‌های بازار با رشد مواجه کردند.

در طرف مقابل محدود نمادهای همچون معدنی و صنعتی گل گهر، بانک اقتصاد نوین و مخابرات ایران سعی کردند شاخص‌ها را به سمت پایین هدایت کنند.

امروز نیز گروه خودرو ساخت قطعات توانست بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دهد به طوری که ۵۱۸ میلیون سهم به ارزش ۱۲۷ میلیارد تومان در این گروه دست به دست شد.

پس از خودرویی‌ها محصولات شیمیایی، فلزات اساسی و بانک‌ها بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

در گروه خودرو ساخت قطعات بیشتر سهم‌ها با رشد قیمت مواجه شدند. همچنین در گروه محصولات دارویی نیز روند قیمت سهم‌ها افزایشی بود.

همچنین در گروه‌های استخراج کانه‌های فلزی، بانکی و فرآورده‌های نفتی اکثرا با رشد قیمت سهم‌ها مواجه بودیم و در برخی از سهم‌ها صف‌های خرید مشاهده شد.

امروز در بورس تهران تعداد نمادهای مثبت به ۲۹۵ و تعداد نمادهای منفی به ۴۵ رسید. همچنین در فرابورس ایران تعداد نمادهای مثبت ۱۵۱ و تعداد نمادهای منفی ۴۱ نماد بود.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱۱۵۱ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۳.۱ میلیارد سهم و ارواق مالی بود. تعداد معاملات این بازار به عدد ۳۳۰ هزار و ۷۱۷ نوبت رسید.

آیفکس نیز امروز توانست با رشد بیش از ۴۴ واحد در تراز ۳۵۷۹ بایستد ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۰۰۳ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات آن رقم ۲ میلیارد سهم و اوراق مالی را پشت سر گذاشت.