19:05

1403/05/02

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

حداقل دستمزد دوخت پیراهن ۳۵ هزار تومان است

رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان گفت: حداقل مزد دوخت پیراهن ۳۵ هزار تومان و حداقل قیمت پیراهن دوخته شده ۷۰ هزار تومان است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”، حسین آقا کوچکی در رابطه با بازار و افزایش حجم تقاضای پیراهن مشکی در روزهای منتهی به ماه محرم، گفت: در ایام منتهی به محرم و ماه صفر حجم قابل توجهی از خرید پیراهن به محصولات آماده و دوخته شده اختصاص می یابد و حجم تقاضا برای پیراهن سفارشی بسیار کم است.

رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان با تاکید بر اینکه کمبودی در زمینه عرضه پیراهن در بازار وجود ندارد، ادامه داد: در تامین مواد اولیه تولید کمبودی در زمینه پارچه، نخ و دیگر محصولات مصرفی وجود ندارد، اما نکته قابل توجه آن است که قیمت محصولات گران شده است.

وی خاطرنشان کرد: در چند وقت اخیر بار جدیدی از مواد مصرفی همچون نخ، لایی و پارچه به کشور وارد شده که عاملی ارزانی قیمت محصولات نسبت به گذشته شده است.

آقا کوچکی قیمت نهایی محصولات سفارشی را گران‌تر از محصولات دوخته شده اعلام کرد و گفت: مزد دوخت برای سال جاری اعلام نشده و در حال حاضر حداقل مزد دوخت پیراهن ۳۵ هزار تومان است و این در حالی است که حداقل قیمت پیراهن دوخته شده ۷۰ هزار تومان تعیین می‌شود.

رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان بیان کرد: حجم قابل توجهی از محصولات عرضه شده تولید داخل است که متاسفانه به دلیل خواست و نیاز بازار به نام‌های دیگر در بازار به فروش می‌رسد.