23:11

1403/04/24

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

تامین اجتماعی جریمه ۹۳۰ واحد تولیدی همدان را بخشید

مدیرکل تامین اجتماعی همدان گفت: یک‌هزار و ۸۰۰ تقاضای بخشودگی جریمه به شعب تامین اجتماعی این استان رسیده است و از این میزان ۹۳۰ واحد تولیدی و خدماتی مشمول استفاده از این معافیت شناخته شدند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  اسمعیل نبوی روز چهارشنبه در جلسه اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان اظهار داشت: چندی پیش بخشنامه ای از سوی دولت تدبیر و امید برای بخشش جرائم کارفرمایان بدهکار به استان همدان ابلاغ شد که از طریق رسانه ها و اطلاعیه های مختلف در سطح شهرک‌های صنعتی و شهرستان‌ها به اطلاع فعالان اقتصادی رسید.

وی اضافه کرد: استقبال گسترده‌ای از این معافیت بیمه‌ای صورت گرفت و یک هزار و ۸۰۰ نفر از صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی و خدماتی استان متقاضی بهره مندی از این فرصت شدند.

مدیرکل تامین اجتمای استان گفت: پس از بررسی و پالایش های صورت گرفته توسط کارشناسان شعب استان ۹۳۰ تقاضا حائز شرایط بخشیدگی جریمه شناخته شد.

نبوی خاطرنشان کرد: همه کارفرمایان دولتی، غیردولتی و شرکتی استان براساس مصوبه یاد شده مشمول بخشودگی جرائم دیرکرد واحدهای تولیدی می شوند، فقط باید برخی شرایط اعلام شده را دارا باشند.

به گفته وی این بخشنامه پرطرفدار تا ۱۳ شهریور مهلت دارد و بدهکاران تامین اجتماعی فقط امروز فرصت دارند تقاضای بخشیدگی جریمه خود را به یکی از شعب این سازمان ارائه کنند.