17:01

1403/04/30

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

برنامه پیاده سازی نظام کنترل مدیریت با حضور 10 شرکت بزرگ معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو از برنامه پیاده سازی نظام کنترل مدیریت با حضور 10 شرکت بزرگ معدن و صنایع معدنی توسط این سازمان خبر داد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”، خداداد غریب پور در نشست شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی با محوریت تسریع در افزایش سرمایه و هدایت آن به سمت طرح های توسعه ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: ایمیدرو در هفته جاری کارگروه کنترل مدیریت در 10 شرکت بزرگ معدن و صنایع معدنی را راه اندازی می کند.

وی افزود: این شرکت ها شامل «فولاد مبارکه»، «فولاد هرمزگان»، «توسعه معادن و فلزات»، «گل گهر»، «چادرملو»، «ملی مس ایران»، «گهر زمین»، «فولاد خوزستان»، «فولاد خراسان» و «آلومینیوم ایران» هستند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: کارگروه کنترل مدیریت با برخورداری از کمیته های تخصصی، در قالب 3 کمیته شامل «حاکمیت شرکتی»، «استراتژی» و «سرمایه گذاری و پایش ریسک»، فعالیت خواهد کرد.

وی افزود: این کمیته ها، حرکت شرکت ها را در راستای سیاست ها و اهداف توسعه ای کشور نظیر رشد سرمایه گذاری در طرح ها، افزایش ذخیره سازی مواد اولیه استراتژیک در راستای تداوم تولید، حرکت به سمت ارزش افزوده بالاتر، شفافیت و غیره هدایت خواهد کرد.

ضرورت هدایت سود انباشته به سمت پروژه های جدید

غریب پور با بیان اینکه طی سال 97، حدود 16 هزار میلیارد تومان سود انباشته در 10 شرکت معدن و صنایع معدنی مذکور وجود داشته است، تاکید کرد: سرمایه ها را باید به سمت اجرای پروژه های توسعه ای و ملی رهنمون کرد. استراتژی ایمیدرو، توسعه بنگاه های بزرگ و حفظ سود در شرکت ها برای سرمایه گذاری است.

وی با اشاره به اجرای طرح جامع فولاد در کشور، گفت: اگر این طرح به طور دقیق اجرا شود و زنجیره به طور متوازن توسعه یابد، تضاد منافع در این صنعت ایجاد نخواهد شد.

صدور 850 میلیارد تومان بیمه نامه توسط صندوق بیمه معدن

رئیس هیات عامل ایمیدرو در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: تاکنون صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در بخش معدن و صنایع معدنی،850 میلیارد تومان (7 برابر سرمایه ثبتی) بیمه نامه صادر کرده است.

غریب پور بیان داشت: طی تفاهم نامه صورت گرفته با بانک صنعت و معدن، این بانک قرار است برای تامین مالی معادن کوچک، تسهیلات پرداخت کند.

وی افزود: تشکیل صندوق حمایت از سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی ضروری است و باید بررسی کنیم مدل مناسب در جهان را در کشور پیاده سازی کنیم.

پیش بینی حدود 80 هزار واحدی بورس

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: شاخص بورس از نیمه دوم سال 96 تاکنون 3 برابر (از 90 هزار واحد به حدود 270 هزار واحد) شده و با توجه به روند پیش رو، این رقم حدود 70- 80 هزار واحد دیگر رشد می کند.

وی ادامه داد: به نظر نمی رسد در نیمه دوم امسال، اتفاق خاصی در کشور و دنیا رخ دهد. بنابراین باید بررسی شود که سود پیش بینی شده بنگاه ها به چه میزان تحقق می یابد.

منبع:ایمیدرو