اوضاع در اهواز ‌وخیم‌تر شد

خوزستان در وضعیت ناگوار کرونایی قرار دارد و مسئولان بهداشتی قرنطینه دو هفتگی خوزستان را تنها را کنترل وضعیت می‌دانند.

به گزارش” آوای صنعت ”، وضعیت کرونا در اهواز روزبه روز وخیم تر شده و از قرمز در حال تبدیل به وضعیت سیاه است. مسئولان برای کنترل کرونا محدودیتهای را در نظر گرفتند.

مسیر خوزستان از سمت اندیمشک مسدود شد

پیمان جهانگیری فرماندار اندیمشک گفت: این اقدام در راستای تصمیم ستاد مدیریت کرونا در استان خوزستان اجرا شده است چرا که وضعیت این استان از نظر شیوع کرونا همچنان قرمز است.

وی افزود :با توجه به قرار گرفتن 11 شهر خوزستان در وضعیت قرمز کرونا از امروز تا اطلاع بعدی تمام مسیرهای ورودی به اندیمشک مسدود می باشند.

وی از مردم خواست به اندیمشک سفر نکنند چرا که اجازه ورود خودروهای غیر بومی به داخل شهر اندیمشک داده نمی شود.

فرماندار اندیمشک اظهار داشت: قانون ممنوعیت تردد از ساعت 21تا4 صبح نیز همچنان در سطح شهرستان اندیمشک در حال اجرا است.

وی به شهروندان توصیه کرد ضمن رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا ، حتی المقدور از منازل خارج نشوند.

جهانگیری همچنین گفت: با توجه به این که شهرستان اندیمشک در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارد و برای کاهش حضور مردم در خیابان ها برق روشنایی تمام بلوارهای اصلی شهر اندیمشک از ساعت18:30 امشب قطع می شود.

ورودی استان خوزستان از سمت دهدز نیز مسدود شد

رئیس پلیس راه ایذه – چهارمحال و بختیاری گفت: با تصمیم مسئولان ستاد مقابله با کرونا ورودی استان خوزستان از سمت دهدز مسدود شده‌است.

کامران بهرامی اظهار داشت: این تصمیم برای کنترل شیوع کرونا در شهرستان و استان خوزستان گرفته شده‌است و بر اساس آن عبور از مسیر دهدز – چهارمحال و بختیاری فقط برای ماشین‌های سنگین مانند کامیون و تریلی امکان پذیر است.

وی افزود: تا اطلاع بعدی عبور هرگونه خودرو سبک از مسیرهای رفت و برگشت این محور ممنوع خواهد بود.

رئیس پلیس راه ایذه – چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: افرادی که قصد تردد در این جاده از خوزستان به چهار محال و بختیاری را دارند خواسته شده سفر خود را لغو کنند.

انجام تست رایگان کرونا در سطح شهر اهواز در عرض 20 دقیقه

مهران احمدی بلوطکی دبیر شورای سلامت اهواز درباره اقدامات پیشگیرانه برای کنترل کرونا بیان کرد: بار مراجعات نسبت به 2 هفته قبل روند افزایشی داشته و سرعت شیوع بیماری در مقایسه با پیک اول و دوم بیشتر است. تمام ظرفیت بهداشت و درمان استان و اهواز در بخش های مراجعات سرپایی و بستری پای کار است.

وی افزود: مراکز منتخب ما در سطح شهر اهواز از مبتلایان تست PCR گرفته همچنین در سایر مراکز جامع سلامت و درب منزل، تست های رپید 20 دقیقه ای انجام می شود. با توجه به حجم بالای کار، طبیعی است که بار مراجعه به مراکز بهداشت و درمان بیشتر می شود.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: وضعیت بیماری در سه چهار روز گذشته به ثبات نسبی رسیده هر چند آمار هنوز بالا است ولی روند مراجعات با شیب ملایم تری در حرکت است.

وی ادامه داد: مراکز بهداشتی و درمانی با تمام ظرفیت در حال خدمت رسانی هستند و اجازه نمی دهیم که بیماری ما را مدیریت کند. این توانمندی و ظرفیت در مجموعه بهداشت و درمان استان وجود دارد و مطمئن باشید که بیماری را مدیریت می کنیم البته در این راه به همکاری مردم و سایر دستگاهها نیاز داریم.

شناسایی 173 مورد جدید مثبت کرونا در جنوب غرب استان

شکراله سلمان‌زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار داشت: با توجه به جهش ویروس کرونا در منطقه جنوب غرب خوزستان، اگر مردم خصوصا جوانان و افراد میانسال از خود مراقبت نکنند باید منتظر یک فاجعه در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان باشیم.

وی با تاکید بر این موضوع که مردم باید دورهمی ها و مراسمی جشن و عزاداری را برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا کنار بگذارند گفت: در این شرایط هر شهروند باید یک مراقب سلامت باشد و ضمن رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، دیگران را نیز ملزم به رعایت آنها کند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان به انجام 417 مورد نمونه آزمایش کرونا در 24 ساعت گذشته از شهروندان جنوب غرب خوزستان اشاره کرد و گفت:در این مدت 173 مورد جدید مثبت کرونا در منطقه شناسایی شد. 64 بیمار در آبادان، 44 بیمار در خرمشهر و 65 بیمار در شادگان براساس معیارهای آزمایشگاهی در 24 ساعت گذشته به کرونا مبتلا شدند.

وی افزود:از موارد جدید ثبت شده 151 نفر به صورت سرپایی خدمات درمانی دریافت کردند و 40 بیمار به دلیل مشکل حاد تنفسی در بیمارستان‌های منطقه جنوب غرب خوزستان بستری شدند.

سلمان‌زاده گفت: 23 بیمار کرونایی پس از بهبود از بیمارستان مرخص شدند ضمن اینکه در 24 ساعت گذشته 2 مورد مرگ ناشی از کرونا در شادگان ثبت شد. در حال حاضر 174 بیمار کرونایی در سه بیمارستان آبادان بستری هستند.

درخواست قرنطینه خوزستان برای بار دوم

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان با اشاره به ارسال دومین درخواست تعطیلی و قرنطینه خوزستان به ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: تعطیلی و قرنطینه خوزستان به تصمیم‌گیری ستاد ملی مقابله با کرونا وابسته است و به احتمال زیاد شاهد این تعطیلی و قرنطینه باشیم.

سیدکریم حسینی، با اشاره به وضعیت سیاه کرونا در خوزستان اظهار کرد: ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان درخواست خود را برای اعمال محدودیت‌های بیشتر در خوزستان و همچنین اعمال قرنطینه دو هفته‌ای به ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال کرده است و اکنون منتظر پاسخ ستاد ملی کرونا هستیم.

وی افزود: این درخواست قرنطینه و تعطیلی دو هفته‌ای خوزستان، دومین بار است که از سوی استاندار خوزستان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به ستاد ملی مقابله با کرونا فرستاده می‌شود تا شاهد تصمیم‌گیری جدید برای خوزستان باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان تصریح کرد: تعطیلی و قرنطینه خوزستان به تصمیم‌گیری ستاد ملی مقابله با کرونا وابسته است و به احتمال زیاد شاهد این تعطیلی و قرنطینه باشیم.

منبع: تسنیم