18:40

1403/05/01

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

احکام ۳۶۳ پرونده تخلف شرکتهای حمل و نقلی صادر شد

مدیرکل دفتر حقوقی و تدوین مقررات سازمان راهداری خبر داد که ​در سی و دومین جلسه کمیسون ویژه ماده ۱۲ رسیدگی به تخلفات شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای، ۳۶۳پرونده تخلف شرکت‌های حمل و نقلی رسیدگی شد و احکام حقوقی لازم را صادر شد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  اخذ کمیسیون‌های اضافی و عدم پرداخت کرایه به‌موقع حمل که در برخی استان‌ها نمود بیشتری دارد از جمله موارد تضییع حقوق راننده شمرده می‌شود که احکام حقوقی برخورد با این تخلفات صادر و به اجرا درآمده است.

 کمیسیون ویژه ماده ۱۲ رسیدگی به تخلفات شرکت‌ها و مؤسسات حمل‌ونقل جاده‌ای را به عهده دارد.  

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای ​عباسعلی بنی‌اسدی با اعلام این خبر افزود: این بررسی ها در ۲۷ استان کشور انجام شده است.

وی گفت: در اجرای بند ۴ ابلاغیه مورخ ۲۲ خرداد سال‌جاری و با همکاری کارشناسان ستادی و استانی در زمینه اقدامات میدانی نظارت و برخورد با تخلفات در برخی از پایانه‌های بار و مراکز فعالیت شرکت‌های حمل و نقلی و مراکز استانها جرایم شرکتها و موسسات حمل ونقلی رسیدگی و احکام حقوقی برخورد با این تخلفات صادر و به اجرا در آمده است.   

وی گفت: این تخلفات شامل اخذ کمیسیون‌های اضافی، عدم پرداخت کرایه به رانندگان و سایرتخلفات ارتکابی است.

بنی اسدی افزود: براساس گزارش عملکرد کمیسیون‌های ویژه ماده ۱۲در ۲۷ اداره کل استانی به ۴۰۱ پرونده تخلف رسیدگی شد که بنا به تصمیمات متخذه، ۲۵۲ شرکت جریمه نقدی، ۲۷شرکت لغو اعتبار پروانه، ۶۶ شرکت به تذکر کتبی محکوم و ۵۶ شرکت نیز تبرئیه شدند. 

بنی‌اسدی تعداد کل پرونده‌های رسیدگی شده از ابتدای کمیسیون ویژه ماده ۱۲ رسیدگی به تخلفات شرکتها و مؤسسات حمل و نقل جاده‌ای از ابتدای سال جاری را تا پایان مرداد هزار و ۹۶۴ پرونده تخلف اعلام کرد و افزود: بر اساس آرای صادره ۹۶ شرکت به لغو پروانه فعالیت و هزار و ۳۸ شرکت به جریمه نقدی و ۳۲۹ شرکت به تذکر کتبی محکوم شدند و برای ۵۰۱ شرکت حکم برائت صادر شد.