07:58

1403/04/24

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

۱۰ هزار شغل با اجرای طرح‌های اقتصادمقاومتی در یزد ایجاد می‌شود

وزیر نیرو گفت: تکمیل ۳۴ طرح اقتصاد مقاومتی با ۴۰ درصد پیشرفت کاری در استان یزد زمینه اشتغال ۱۰ هزار نفر را فراهم می‌کند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  رضا اردکانیان روز پنجشنبه در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد افزود: برای اجرای این طرح ها تاکنون ۲ هزار میلیارد تومان هزینه شده و به ۴۵۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

وزیر نیرو گفت: اگر می‌خواهیم در اقتصاد مقاومتی موفق باشیم باید فعالیت های بین بخشی در راستای رسیدن به هدف را بیشتر کنیم؛ باید دید منابع و اهداف بر چه اصولی پایه‌ریزی شده و سپس با برنامه ریزی مدون برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی اقدام کرد.

وی با بیان اینکه باید دید خروجی جلسات در ستاد راهبری و مدیریت اقتصادی مقاومتی با چه شاخص هایی اندازه‌گیری می‌شود تا در رسیدن به هدف، بهتر عمل کرد تصریح نمود: رهبری معظم انقلاب در هفته  دولت امسال خواسته‌اند در مدت باقی مانده ۲ ساله این دولت، واقع گرایانه بر حسب ضرورت برنامه ریزی و اقدام شود.

وی نرخ بیکاری حال حاضر استان یزد را ۱۲.۸ درصد اعلام کرد که باید تا زمان باقی مانده عمر دولت کنونی، یک رقمی شود.

اردکانیان، توسعه پایدار ، افزایش تاب‌آوری، مانایی، ایجاد اشتغال و پیگیری تامین اب برای توسعه صنعت و تجارت را ضروری دانست و یادآور شد: هم اکنون ۴۰۰ هزار دستگاه کولر آبی در استان یزد وجود دارد که ۲۵۰ هزار مورد آن در شهرستان یزد است که با توجه به شرایط اقلیمی و کمبود آب باید به کولر گازی تبدیل شود و کسانی که در زمینه کولر گازی سرمایه‌گذاری می‌کنند مورد حمایت قرار گیرند. 

وزیر نیرو چهارشنبه شب برای افتتاح چند طرح اب و برق و آغاز عملیات اجرایی چند طرح دیگر در همین بخش، وارد استان یزد شد.