23:16

1403/04/24

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

آمریکا به در و دیوار می زند نفت ایران فروش نرود

ظریف گفت: آمریکا به در و دیوار می‌زند تا مانع فروش نفت ایران شود. قبلاً هم تلاش کردند ما را از ابزار دفاعی در جنگ صدام و سوخت رآکتور تهران محروم کنند. آنها را خودمان ساختیم و حالا آمریکا شاکی شده است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  وزیر امور خارجه گفت: آمریکا به در و دیوار می زند تا مانع فروش نفت ایران شود. ما نفت خود را خواهیم فروخت.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در بنگلادش به سر می‌برد، در صفحه اینستاگرام خود با انتشار بخشی از مصاحبه‌ای که با شبکه «راشا تودی» در سفر اخیرش به مسکو داشته، نوشت: «سلام از داکا پایتخت پر ترافیک بنگلادش؛ دیروز آمریکا برای دزدی دریایی نفت مردم ایران جایزه تعیین کرد. به گزارش فایننشال تایمز، برایان هوک (نماینده ویژه آمریکا علیه ایران) به ناخدای هندی کشتی آدریان دریا ایمیل زده که ” اگر نفت ایران را به ما تحویل دهی، چند میلیون دلار جایزه می گیری و زندگی راحتی خواهی داشت. اگر تحویل ندهی تحریمت می‌کنیم.”»

ظریف در ادامه می‌نویسد: «آمریکا به در و دیوار می‌زند تا مانع فروش نفت ایران شود. قبلاً هم تلاش کردند ما را از ابزار دفاعی در جنگ صدام و سوخت رآکتور تهران محروم کنند. آنها را خودمان ساختیم و حالا آمریکا شاکی شده است. نفت مان را هم خواهیم فروخت و حتماً آمریکا بهانه‌های جدیدی برای ادعا در این زمینه نیز پیدا خواهد کرد.»